A magyar kormány – figyelembe véve többek között az élethosszig tartó tanulás és a felnőttképzés kiemelt fontosságát – 2020 augusztusában döntött arról, hogy 2021 tavaszától a diákhitelhez hasonló kedvezményes képzési hitel konstrukciókkal segíti a megújult szak- és felnőttképzés rendszerét és az abban részt vevőket. A részletekről Magyar Pétert, a Diákhitel Központ vezetőjét kérdeztük. (Forrás: www.origo.hu)
A Diákhitel Központ Zrt. speciális állami, „not-for profit” intézményként éppen 20 éve segíti a felsőoktatásba bejutó fiatalokat abban, hogy pénzügyi akadályok ne hátráltassák őket felsőfokú tanulmányaik elvégzésében – mondta Magyar Péter, a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója az Origónak. A vezérigazgató kiemelte, hogy 20 ÉV ALATT TÖBB MINT 500 EZER HALLGATÓ ÉLT KÖRÜLBELÜL 500 MILLIÁRD FORINT ÉRTÉKŰ DIÁKHITEL ADTA KEDVEZMÉNYES LEHETŐSÉGGEL. A diákhitelt igénylő hallgatók több mint 50 százaléka nyilatkozott úgy, hogy diákhitelek nélkül nem tudta volna elkezdeni vagy befejezni felsőfokú tanulmányait.
Esélyegyenlőség
Egy friss kutatás szerint a magyarok 50 százaléka kész arra, hogy a munkahelyük megtartása, vagy magasabb fizetés érdekében átképezze magát – tette hozzá. Ezért is biztosak benne, hogy nagy kereslet lesz a május 31-től elérhető új szak- és felnőttképzési hitelek iránt.
Már csak esélyegyenlőségi okokból is indokolt, hogy a felsőoktatásban tanulóknál nehezebb anyagi körülmények közül érkezők is hozzájuthassanak a diákhitelekkel szinte azonos feltételekkel a kedvezményes lehetőségekhez. Bíznak benne, hogy az új termékek jelentősen növelni fogják a szak- és felnőttképzések népszerűségét és ezáltal sikerül betölteni a hiányszakmákat, valamint tovább javítani a pozitív munkaerőpiaci számokat, mindezzel pedig sikerül hozzájárulni a magyar gazdaság újraindításához.
A magyar kormány – figyelembe véve többek között az élethosszig tartó tanulás és a felnőttképzés kiemelt fontosságát – 2020 augusztusában döntött arról, hogy 2021 tavaszától a diákhitelhez hasonló kedvezményes képzési hitel konstrukciókkal segíti a megújult szak- és felnőttképzés rendszerét és az abban részt vevőket.
„Jelenleg mintegy 120 ezer ember tanul szak- és felnőttképzésben, de kutatások szerint a képzési hiteleknek is köszönhetően jóval többen lépnek majd be erre a területre. Idén 30 ezres igénylés is érkezhet a Diákhitel Központhoz” – mondta Magyar Péter. A legfőbb cél, hogy minél többen tudják elvégezni azokat a képzéseket, amikre eddig anyagi okok miatt nem volt lehetőségük.
Nézd meg további bejegyzéseinket is!