A magyar felsőoktatási rendszerben két fő felvételi időszak létezik: a februári és a szeptemberi. A februári keresztféléves eljárásban a tavaszi félévben induló, míg a szeptemberi általános eljárásban az őszi félévben induló képzésekre lehet jelentkezni. A ponthatárok megállapítása az eljárások végét követően történik.
Amennyiben az elsődleges felvételi eljárásban nem sikerült bekerülni a választott intézménybe, lehetőség van pótjelentkezésre. Ez augusztus elején történik és csak egyetlen képzésre lehet újra jelentkezni. Fontos megjegyezni, hogy a pótfelvételi során a ponthatárok általában magasabbak, mint a normál eljárásban és sok esetben már csak önköltséges helyeket hirdetnek meg.
Ha pótfelvételin sikerül bejutni a képzésbe, az albérletkeresés még nagyobb feladatot jelenthet, hiszen a tanulmányok megkezdése előtt kis idővel derül csak ki, hogy bekerültünk-e a vágyott szakra. A bérleti díjon kívül számolni kell a kaucióval, ami egy egyszeri nagyobb kiadás, viszont folyamatosan jelen lesznek a rezsiköltségek és a saját igényeinkhez mérten a fogyasztási költségek is (élelmiszer, szórakozás, tanszerek). Esetleges bútorvásárlás és a költözéssel járó egyéb kiadások is felmerülhetnek, ami további anyagi terhet róhat a hallgatóra és családjára.
Van segítség mindezekre? Igen!
A Diákhitel egy kedvező hitel, amivel a felsőoktatásban tanuló hallgatók anyagi helyzetüket könnyíthetik meg. Visszafizetése csak a tanulmányok befejezése után kezdődik meg havi részletekben. Ezzel kapcsolatban és a felhasználás részleteiről honlapunkról tudhatsz meg többet, ahol röviden írunk a legjobb hitel lehetőségeiről:
- Hitel mindennapi kiadásokra
- Hitel tanulmányi önköltségre
- Biztos pénzügyi háttér tanulmányaidhoz
- Igényelj diákhitelt kedvezményes számlavezetéssel!
További pénzügyi tippek leendő egyetemistáknak:
- Tervezz előre! Készíts költségvetést, és kalkuláld ki a várható bevételeket és kiadásokat!
- Tájékozódj! Számos platform segít az albérletkeresésben és a költözéssel járó egyéb teendőkben, hozzánk pedig fordulj bátran hiteligényléssel kapcsolatban ITT!
- Kérj segítséget! Ne félj tanácsot kérni a szülőktől, rokonoktól, egyetemi szolgáltatóktól!
- Légy takarékos! Figyelj oda a kiadásokra, és kerüld a felesleges költekezést!
A felsőoktatás nem olcsó mulatság, de alapos tervezéssel és odafigyeléssel megkönnyíthető a pontos pénzügyi tervezés! Kérd olyan szolgáltatók és emberek segítségét, akik értenek az adott területhez, vagy megbízol a tanácsaikban!
Nézd meg további bejegyzéseinket is!